آموزش و پرورش خط مقدم مقابله با جنگ نرم



امروز تهدید جنگ نرم برای حیات مقدس نظام جمهوری اسلامی یک حقیقت غیر قابل انکار است. برآیند روند هجمه های تبلیغاتی علیه ایران و حوادثی که پس از انتخابات دهم در ایران رخ داد به خوبی نشان داد که حرکت زیر چتر استکباری جنبش سبز نه تنها یک تهمت نیست بلکه واقعیتی است که کتمان کردن آن اندکی بعید به نظر می رسد. در تعاریف متعددی که از جنگ نرم و عملیات های روانی ذکر شده است غالب آنها بر روی این نکته تاکید دارند که پرورش نخبگان سیاسی مخالف و معاند مهمترین رکن نفوذ در حکومت ها و تغییر روند حکومتی به دلخواه غرب در کشور های هدف است. در واقع آنچه که امروز در کشور رخ می دهد نه تنها یک توهم توطئه نیست بلکه واقعیتی است که انکار آن به عنوان استقرار در اردوگاه دشمن تلقی می شود.
    
    پس از آنکه باراک اوباما با شعار تغییر آخرین برگ از تقویم کاری نو محافظه کاران در کاخ سفید را ورق زد و به کار آنها پایان داد بسیاری بر این باور بودند که روابط ایران و آمریکا در سراشیبی قرار گرفته است و تهدید های نظامی و رسانه ای علیه کشورمان به پایان خواهد رسید. اما امروز پس از آنکه چند سال از حضور دموکرات ها در لابی های کاخ سفید می گذرد نه تنها تهدیدات نرم علیه ایران خاتمه نیافته بلکه بسیار جدی تر نیز دنبال می شود. 
    
    جرج بوش و تیم نومحافظه کارش اگر چه رسما و بسیار جدی ایران را محور شرارت می خواند ودر تلاش برای مقابله باایران بود اما ضربه ای که دموکرات ها با ژست آزادیخواهی که پس از انتخاب بر پیکره نظام اسلامی وارد ساخت بسیار سهمگین تر از مجموعه تهدیدات بوش و جان بولتون علیه ایران بود. امروز دیپلماسی سیاه در دستور کار اتاق های فکر واشنگتن قرار گرفته است. در واقع کاخ سفید چنگال تیز خود را زیر دستکش سفید آقای اوباما مخفی کرده است. امروز ایران در کانون توجهات رسانه های غربی قرار گرفته است و کوچک ترین موضوع در ایران تنها پس از چند ساعت در تمامی رسانه ها و سایت های جهانی به کنکاش گذاشته می شود.این موضوع نشان از آن دارد که براندازی نظام اسلامی که در زمان بوش با تهدیدات نظامی پیگیری می شد امروز وارد فاز تازه ای شده است.جنگ علیه ایران همچنان قوی تر از سوی واشنگتن پیگیری می شود. 
    
    در عملیات جنگ نرم دانشجویان و به طور عام قشر جوان اهداف اصلی برای سرمایه گذاری هستند .در واقع آنچه در اغتشاشات سال 88 مشاهده شد حضور برخی از جوانان گمراه بود که تحت تاثیر شانتاژهای غرب و نگران از واقعه خیالی تقلب دست به آشوب زدند.البته نقش رسانه ها به عنوان اصلی ترین مواضع دشمنان در این جنگ بسیار گسترده و حساس است. شبکه های تلویزیونی غرب به عنوان خط مقدم جبهه ها دراین جنگ محسوب می گردند. در حوادث اخیر شبکه های فارسی زبانی مانند بی بی سی و VOA به خوبی نشان داده اند که به صورت بسیار گسترده و دقیقی در جریان براندازی نرم قرار دارند و نقش بلندگوهای جریان های معاند را برای نظام بازی می کنند.
    
    با این حال یکی از راهکارهای اساسی برای خنثی کردن حیله دشمنان در جنگ نرم توجه بیش از پیش به نقش آموزش و پرورش است . در چند ساله اخیر رهبر معظم انقلاب بر اهمیت مقابله با جنگ نرم غرب علیه کشورمان بارها و بارها تاکید کرده اند و از تمامی مسئولان خواسته اند که خود را برای مبارزه در یک جنگ وسیع و گسترده آماده سازنداز این رو آموزش و پرورش به عنوان یکی از اساسی ترین توپخانه ها برای مقابله با جنگ نرم محسوب می شود. چرا که در این وزارتخانه کودکان و نوجوانان تربیت می یابند که آینده انقلاب اسلامی را رقم می زنند. اگر ما بتوانیم در این وزارتخانه مدیریت و تربیت اسلامی را نهادینه کنیم بی شک می توانین راه را بر فرهنگ غربی ببندیم. وزارت آموزش و پرورش از بزگترین و 
    حساس ترین وزارتخانه ها ی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.این موضوع که خود از ظرافت های بالایی بر خوردار می باشد هنگامی که به انضمام عملیات های روانی دشمن و هجمه های گسترده ی تبلیغاتی برای حذف و هضم فرهنگ اسلامی از جامعه ایرانی همراه می شود حساسیت کار در وزارت آموزش و پرورش را صد چندان می کند . امروز تقریبا تمامی توانایی غرب کمر به رواج فحشا و دور ساختن جوانان از فرهنگ ناب شیعی در ایران بسته است. از طرفی در کشور ما بهترین دوران از زندگی نوجوانان و کودکان در مدارس صرف می شود .از این رو پاسخ به شبهات و آماده سازی فرزندان و نوباوگان ایران اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی تنها و تنها به دست معلمان و زحمت کشان در آموزش و پرورش باید صورت پذیرد.لذا در نهایت می توان گفت آموزش و پرورش خط مقدم در برابر جنگ نرم دشمنان علیه مبادی انقلاب اسلامی است.
    
     


 روزنامه رسالت، شماره 7313 به تاریخ 23/4/90، صفحه 6 (حرف امروز)

/ 1 نظر / 155 بازدید
مونوپاد

سپاسگزارم مرسی از سایت خوبتون موفق باشین